mafiapress
START | RSS | Kody Dostępu | Rejestruj
 
Działalność przestępcza | Spirytus i Papierosy
06.06.2006

PRZEMYT SPIRYTUSU I PAPIEROSÓW W LATACH 1990 - 1991

Wwożeniem alkoholu zajmują się biznesmeni, przemytnicy, gangsterzy, a także jak się spekuluje – politycy. Luka prawna stworzyła swego rodzaju precedens. Obrotni zarabiają, ale nikt nie ponosi odpowiedzialności. Traci państwa, czyli wszyscy.


    6 czerwca - policjanci trafili na magazyn pod mostem Grota-Roweckiego. Znajdowało się tam 117 beczek, a w nich 23,4 tys. litrów spirytusu. Współwłaściciel hurtowni Stefan S., zdziwił się, że w beczkach był alkohol, a nie zaprawa do napojów, jak myślał. Na miejsce przyjechał także Ludwik A. „Lutek”. Hurtownię prowadził także Janusz K. „Malarz”. Cała trójka związana była w latach 90-ych z grupą wołomińską. Magazyny zamknięto, opieczętowano. Gdy policja wróciła do magazynu 10 czerwca, beczki były już puste. Do dzisiaj niema pewności, co się stało z alkoholem. Spirytus wart blisko 4 mld zł, albo ktoś ukradł z pod nosa policji, albo wylał do Wisły.
    W lipcu tego roku na statku M/S Wejherowo znaleziono 1,5 tys. l. spirytusu i wódki Smirnoff. Kilka lat wcześniej na tym samym statku ujawniono przemyt srebra.
    1 listopada Zbigniew Nawrot oraz jego znajoma Cecylia podjeżdżają w portowej dzielnicy Hamburga, Neustadt pod posesje przy ulicy Poolstrasse 9. Siedzą jeszcze w samochodzie (ferrari testarossa warte 305 tys. DM), gdy nagle auto wylatuje w powietrze. W wyniku zamachu ciężko ranni zostają Nawrot, Cecylia C. oraz dwóch przypadkowych przechodniów. Nawrot umiera 19 dni później w szpitalu. Policja uważa Nawrota za wielkiego przemytnika spirytusu, papierosów, amfetaminy i sprzętu elektronicznego. Mieszkał na stałe w Niemczech, przypuszczalny zleceniodawca zabójstwa, mieszkał w Austrii i związany był z półświatkiem.
    Pod koniec grudnia, policja zatrzymuje pierwsze osoby zamieszane w fikcyjny eksport spirytusu, związany z zakładami spirytusowymi Akwawit w Lesznie. Proceder trwał w latach 1990-1991.
    W 1991 r. wykryto dużą nielegalną rozlewnię alkoholu w Krasnystawie.
    W drugiej połowie 1991 roku wykryto w kraju 46 nielegalnych rozlewni alkoholu.

(Źródła)Strona: « poprzednia | 1 | 2 | 3

« Powrót


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Aby dodać swój komentarz powinieneś się zalogować.

.